Akumulatorowa czy bateryjna? Jaka latarka czołowa będzie najlepsza?
Na rynku możesz znaleźć różnego rodzaju latarki czołowe czy nagłowne. Różnią się one m.in. sposobem zasilania - przez dołączony akumulator lub za pomocą wymiennych baterii. Która z nich jest lepszą opcją i dlaczego?
2023-07-11, 15:46

Dlaczego w ogóle decydować się na zakup latarki czołowej? 

Największą i najszybciej nasuwającą się zaletą latarki czołowej jest to, że nie trzeba jej trzymać w rękach. To wielka wygoda. W zwolnionej ręce mogą znajdować się potrzebne narzędzia, mapa, torby lub inne rzeczy. Sprawdza się ona zarówno podczas nocnych wędrówek czy poruszania się po obozowisku, jak i prac garażowych, warsztatowych czy okołodomowych. Jest też bardzo przydatna, gdy dojdzie do krótszej lub dłuższej przerwy w dostawie prądu.

Latarka akumulatorowa

Czyli na przykład model Montis MT001​. To rozwiązanie, gdy nie chcesz co jakiś czas kupować i wymieniać baterii. W wypadku takiej latarki masz akumulatorek (jeden lub więcej), który załadujesz przez połączenie z ładowarką sieciową, samochodową czy powerbankiem.

Latarka taka może być bardziej opłacalna niż wariant bateryjny. Jest tak zwłaszcza wtedy, gdy latarki chcesz używać stosunkowo często. Musisz jednak pamiętać o tym, żeby regularnie ładować akumulator i zawsze mieć dostęp do jakiegoś źródła prądu. Czasem w zestawie dostaniesz odpowiedni przewód do ładowania, ale jeśli go nie ma, to musisz się w odpowiedni zaopatrzyć.

Gdy wybierasz latarkę akumulatorową, sprawdź, ile może ona działać w jednym cyklu. Akumulator powinien być odpowiednio wytrzymały i pojemny, ale też nie powinien być przesadnie ciężki. Będzie wówczas zwyczajnie niewygodny przy dłuższym użytkowaniu.

Latarka bateryjna

Przykładem takiej latarki nagłownej jest model Montis MT002. To latarka, w której co jakiś czas musisz wymieniać baterie. Jej zaletą jest jednak to, że świetnie sprawdzi się tam, gdzie trudno byłoby o dostęp do prądu (z gniazdka w ścianie, powerbanku lub ładowarki w samochodzie). 

Niezależnie od tego, na który rodzaj latarki czołowej się zdecydujesz, pamiętaj, by była ona wygodna w użytkowaniu. Jeśli chcesz z niej korzystać na zewnątrz, przy zmiennej pogodzie, upewnij się, że jest ona odpowiednio szczelna. Sprawdź też np. poziom lumenów (od 100 do 300 i więcej, zależnie od tego, czego będzie Ci latarka potrzebna) czy dostępne tryby. 

Sprawdź wszystkie lampy i latarki, które są obecnie dostępne w ofercie Montis Polska!KONTAKT / AUTOR
Klaudia Michalak
PR & Marketing Assistant
2moro
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.